شنبه 05 خرداد 1403
>00:00:00

سفر در محلات در یک روز

سه شنبه 19 اردیبهشت 1402
140

 

سفر یک روزه به محلات

محلات، هلند ایران، با چشمه‌‌های آبگرم شفابخش خود یکی از شهرهای پرگردشگر و خوش آب‌و‌هوای ایران است. گردشگران زیادی می‌خواهند بدانند بهترین زمان سفر به محلات چه زمانی است.
محلات که به پایتخت گل ایران یا شهر گل‌های ایران نیز معروف است، با چهره زیبای آراسته شده با گونه‌های مختلف گل‌های رنگارنگ و همچنین چشمه‌های آبگرم محلات که آب آن بیماری‌های زیادی را درمان می‌کند و یکی از معروف‌ترین چشمه‌های آب گرم ایران است، هر ساله تعداد بسیار کثیری از گردشگران را به سمت خود می‌کشاند. بهترین زمان سفر به محلات بر اساس هدف سفر شما می‌تواند متفاوت باشد؛
این شهرستان دارای تابستان‌های سرد و زمستان خنک (البته نه خیلی سرد) است. متوسط دمای گرم‌ترین ماه سال یعنی مرداد در این شهر ۲۱ درجه سانتی‌گراد و متوسط سردترین ماه سال یعنی دی منفی ۵ درجه سانتیگراد است. این شهر در فصل بهار هوای معتدل و دل‌پذیری داردِ بنابراین بهار و تابستان بهترین زمان سفر به محلات است.
طبیعتا در فصل بهار و تابستان که عطر گل‌های رنگارنگ هوای شهر را آکنده می‌کند (مخصوصا زمان برگزاری جشنواره گل محلات)، مسافران زیادی روانه این شهر می‌شوتد و محلات یکی از شلوغ‌ترین شهرهای گردشگری ایران می‌شود.
در فصل پاییز و زمستان تعداد مسافران این شهر به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند؛ اما بدلیل وجود چشمه‌های آبگرم این شهر با اماکن اقامتی و امکانات رفاهی مناسب، همچنان مشتری خود را دارند و حتی تعداد آن‌ها بیشتر هم می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت محلات در هیچ یک از فصول سال زیاد خلوت نمی‌شود؛ البته همانطور که گفتیم زمستان محلات مخصوصا در دی ماه تاحدودی سرد است و دما حتی به زیر صفر هم می‌رسد.

سفر یک روزه به محلات

 

پس اگر تصمیم دارید طی سفر یک روزه از محلات بازدید نمایید به شما پیشنهاد می کنیم که در پی مهم‌ترین رویداد این شهر که باعث شهرت شهر گل‌ها در کل ایران شده است و هر سال در اردیبهشت ماه در دهکده گل محلات در فضایی به وسعت ۳۰ برگزار می‌شود. توصیه می‌کنیم دیدن این جشنواره نمایشگاه را از دست ندهید؛ زیرا با ورود به این نمایشگاه گویی به یک بهشت کوچک زمینی با گل‌های رنگارنگ و معطر پا می‌گذارید و شاهد جشنواره‌ای با شکوه از رنگ‌ها خواهید بود.